СПІЛЬНОТА

Перший такий табір відбувся в селі Тухля Сколівського району Львівської області на берегах річки Опір і був наметовим. З 2003 по 2007 рік такий табір проходив щороку на території Скаутської оселі Святої Марії в Сколівському районі і проводили спільно з іншою Організацією. Нині його проводила Організація Українських Скаутів і нині це Синяк

 

 

«Карпатські Вогні» 2005

31 липня-6 серпня 2005

pict0025            Знову перед дітьми- скаутами Львова відкрилися повні пригод і пахощами ялиць та смерек чудові дні, проведені в Карпатських горах.
Це дні літнього скаутського табору “Карпатські вогні 2005“, який проходив у Сколівському районі на території скаутської оселі АСЛ “Розвідник“ під назвою
“Сестра Марія“ з 31 липня по 6 серпня.

 Цього року табір був ще вдаліший ніж минулого. Повний пригод і розваг, змагань і таборових вмілостей.

 Починаючи з першого дня, коли була трішечки проблема з добиранням (мусіли добиратися зі Стрия до Сколе, Сколе до Тухлі, а з Тухлі до місця табору) та іншими днями, коли скаути здавали на різноманітні вмілості.

 І цього року скаути зі Львова були не самі. У цей час проходив ще один табір, для найменших під назвою “Чудотабір“, якого проводив АСЛ “Розвідник“, скаутський табір “Карпатські вогні 2005“ проводила Організація Українських Скаутів.

 Другий день табору почався зі скаутської Лінійки- Апелю відкриття, піднімання прапора (так було кожен день), згодом після сніданку скаути вирушили до лісу, частина скаутів почали здавати на вмілість “Два пера“ та інші вмілості: Ботанік, Приятель Природи, Приятель Лісу, приятель грибів та ін…

 Здавалося ніби скаути поринули до дому чарівної природи гори Романець, яка покрита не тільки лісом, але й величезною кількістю чорничних кущів, недавно покритих чорницею, а де не де гриби переважно їстівні.

Два пера

 Одразу другого дня скаути взялися здавати на вмілість “два пера“- це досить складно. Спершу потрібно збудувати шалаш, а потім заночувати одну ніч у ньому. Цю вмілість скаути здобували три дні. Ще великою і цікавою пригодою була ночівля в шалаші.

 На ранок іспит пройдено і вмілість здобута.

“Денна сова“

 Починаючи з третього дня відбувалися іспити на звання лісу. Серед яких було здано на звання лісу “Денна Сова“.

 Умовами “Денної сови“ було ходити в гори, приймати участь в заходах табору вдень протягом дванадцяти годин із зав“язаними очима.Цей іспит виказує у скаута здатність давати собі раду без допомоги зору. Іспит успішно здав на таборі лише один скаут.

Краєзнавчий конкурс.

 Велику увагу на таборі приділялося краєзнавству знаємо, бо кожен скаут повинен знати історію та традиції власного краю. Кожна рослинка, кожне деревце і кожна гора мала своє значення для історії України. Кожен день скаути застановлялися над традиціями та історією краю. На п“ятий день табору скаути показали свої знання на краєзнавчому конкурсі, який відбувся в таборі.
Велика гра “Викрадення прапора“
.

 У цій грі приймали участь всі- скаути, менші діти з чудо-табору, педагоги-практиканти, які проходили практику.

            На таборі індіанцями був викрадений прапор, завданням дітей з чудо- табору було цей прапор знайти. Але треба було пройти ряд перешкод: Знайти шлях за допомогою стрілок, виконати завдання за сімох зупинках- Розшифрувати лист, відповісти на запитання по пожежній безпеці, втримати предмет, виконати пісеньку, питання по правилах дорожнього руху, знайти індіанця та ін…
Велика гра “Лісові Чорти“

Цікавою і насиченою була гра “Лісові Чорти“. Спочатку завданням було замаскуватися за допомогою фарби, далі вивчити пісню “Гей-гу, гей-га, таке у нас життя“. Наступними завданням було мандрівка на гору Романець і заховатися, далі відбулося підкрадання до противника (таким був я, автор цієї статті). Гра також була цікавою і досить довготривалою.

 
Скаутська Ватра

Цікавими були і скаутські ватри. Скаути готували їх майже щовечора. Готували пісні, ігри, цікаві історії. Разом готували. Палає ватра а скаути на початку співали “Горить ватра, горить ватра, дивіться!!! Все юнацтво співає, співає…“ На кінці звучить скаутський “гейнал“ пісня “Ніч вже йде, за верхи…“

 Летять іскри за верхи, кінець табору, але ми не розбігаємось, тому нас чекає ще цілий скаутський рік і скаути готові до продовження скаутської пригоди, а щоденна таборова ватра їм нагадує про іскорку в їхніх серцях.

 

 

“Карпатські Вогні“ 2006

 
scouts60З 12 по 21 липня в с. Риків Сколівського району Львівської області відбувся літній скаутський табір “Карпатські Вогні-2006“ організатором табору стали “Організація Українських Скаутів“- львівська обласна дитячо-юнацька організація та Асоціація Скаутів Львівщини “Розвідник“.

 Скаути провели 10 днів на території Скаутської оселі Св. Марії.
Скаутський табір мав краєзнавчо- патріотичний характер. Кожен день був присвячений певним подіям та героям України. Наприклад: День Скаута, Свято Героїв, Захар Беркут, Нащадки Олекси Довбуша, День Дикуна, День України.
Наприклад на день “Свято Героїв“ скаути в формі відбули мандрівку на гору Маківка та вшанували Українських Січових Стрільців, що відбули бій проти загону російського царського війська в травні 1914 року. На горі Маківка знаходиться поховання загону Українських Січових Стрільців.

4829 Також в “Свято Героїв“ відбулася гутірка-розмова присвячена цьому дню, також інші забави та ігри.

 День Дикуна присвячений первісним людям. В цей день скаути уявили себе первісними людьми та дикими племенами: Кромальйонцями, неандертальцями а також індіанцями, насамперед завданням цього дня було розфарбовуватися та зробити зачіску відповідно до свого племені а також завданням кожної групи було виготовити тотем свого племені. Також відбулася гра “День Дикуна“ завданням якої були аналогічні до завданням цілого дня, крім того побудувати кожному племені домівку, а також захопити тотем чужого племені, ця гра відбувалася в лісі і тривала декілька годин.

 Також на таборі відбулася велика гра “Розвідник“ завданням якої було по патрульних знаках знайти зниклих людей, які пропали в горах.
4830На таборі відбувся також краєзнавчий конкурс “Мої Карпати, моя Україна“, та змагання по футболу “Карпатський м“яч“, інші ігри включені в програму табору.
Також було проведена скаутська програма по здачі вмілостей та звань лісу: Звання лісу “Денна Сова“, “Сплячий ведмідь“ та вмілостей: “Піонер“, табірник, олімпієць, Одне перо, приятель природи, футболіст, ведучий забави.
Після здачі даних вмілостей та звань лісу скаути отримали нашивки, які наперед були виготовлені за сприянням фірми “Лакор“ (фірма виготовила спеціально для табору комплект нашивок).

 Особливістю цього табору було присутність на ньому скаутів з двох областей Львівської (м. Львів, Організація Українських Скаутів) та Волинської (м. Нововолинськ).
На таборі відбулися також декілька тренінгів.

 Цьогорічний табір відбувся з більшим розмахом, був кращим за попередніх кількісно і якісно.

 

Враження деяких скаутів-учасників табору:

 
4828Мені дуже сподобався цей скаутський табір. Прикольна погода, гарна природа.
Мені дуже сподобалася мандрівка на гору Маківка де були поховані Українські герої та ігри.

 З ігор мені найбільше сподобався футбол, а саме футбольний конкурс “Карпатський м“яч“.

 
На цьому таборі я відчув себе справжнім скаутом.

 
Я чекаю наступних таборів разом зі скаутами своєї Організації.

 
ск-р. Андрій Турило (Пітон).ОУС. патруль “Орел“ чоловий 13 років

 
Мені сподобався табір. Мені сподобалася особливо гра “День Дикуна“. Мені сподобалося також, що на таборі було багато ігор, футбол, похід на Маківку.
Мені спочатку було важко, тому, що я на таборі був вперше, а потім я почав звикати до цього стилю життя.

 Я хотів би побажати побільше походів на таборах. Планую і в наступних таборах брати участь.

 
ск-уч. Роман Цікайло (Сова).ОУС. патруль “Тигр“ чоловий 12 років

 
4827Мені сподобався цей табір.

 
Були походи, ігри, похід на Маківку, купалися на річці.
Мені найбільше сподобалася гра “День Дикуна“, а найбільше запам“яталися гуцульські ліжка на яких ми спали.

 Ще найкращою подією в моєму скаутському житті стала остання скаутська ватра на таборі на якій я став патрульним.

 Мені запам“ятався також день, коли я ходив із зав“язаними очима і здавав на “Денну Сову“.

 На цьому таборі я відчув себе справжнім скаутом і патрульним і що подорослішав.
Я планую приймати участь у всіх таборах Організації.

 Бажаю щоби інші діти також приєдналися до нас.

 
ск-р. Орест Єзерський (Рись). ОУС. патруль “Беркут“ патрульний 12 років

 

Карпатські Вогні 2007

7-12 липня 2007

“Ми відчували себе птахами, а руки були крилами.“ Літній скаутський табір Карпатські Вогні 2007

scouts55            Цього літа ми знову таборували в Карпатах і провели там скаутський табір. Нам дуже пощастило, бо була гарна погода. Ми проводили багато ігор і мандрівок.
Найбільше запам“яталася велика гра під назвою “Маршрут Тарзана“. В цій грі потрібно було помітити в лісі свою дорогу і позначити стрілками і номерками. Для чого? Для того, щоб дати змогу вернутися додому. А другим завданням цієї гри було надати першу медичну допомогу своєму товаришу і перенести його до фінішу (кінця шляху) нашої гри. Ми з цим завданням блискуче впоралися і отримали друге місце.

            На таборі були також походи. Серед них мандрівка на горі Остріг. Ми йшли по стежках, перелазали через дерева, які впали на нашу дорогу. Йшли довго з зупинками, дихали запахом соснової засохлої смоли. Наші провідники розповідали цікаві історії про різних цілителів або знахарів, які вміли лікувати людей за допомогою різних рослин, або молитв. Коли ми вийшли на гору там побачили хрест з написом “В пам“ять загиблих австрійських солдатів“, які штурмували цю гору в 1915 році, а біля того хреста росте багато чорниць, які дуже солодкі.
Потім ми почали вертатися додому по іншій дорозі, яка була коротшою, але важчою, бо треба було бігом спускатися з гори. Коли ми збігали з гори відчували себе птахами, а руки були крилами.
підготував скаут-слідопит Орест Єзерський, патруль “Вовки“ 1 СДЛ ім. Короля Данила, 13 років

 «Карпатські Вогні» 2008

kv-2008-1Табір проходив числах 1-7 липня 2008 року. Як і в попередні роки табір мав краєзнавчий характер, але й також з творчими та християнськими елементами.

Звичайно табір був проведений по скаутському методу. Зранку руханка, Лінійка, молитва, здобування вмілостей, звань лісу, мандрівки, Ватра або свічка.

Для одного з скаутів ОУС-учасника табору Юрка тяжким було випробування звання лісу “Денна Сова”, ходити протягом 12 годин з закритими очима і приймати участь у житті табору справа не з простих, однак результат, коли здобув таке звання був захоплюючим. Він вийшов з такого випробування переможцем. Цікавим була випробування на вмілість “Одне перо”. Завданням цієї вмілості було розпалити вогнище.

Скаути мандрували до Мукачева, водоспадів, джерела. Ходили до лісу. Також гралися, приймали участь у різних конкурсах. Найцікавішими з них були День Дикуна та конкурс акторської майстерності.

На конкурсі акторської майстерності скаути показали свої творчі здібності.

Скаути бачили також оленів з зоопарку на території санаторію “Синяк”, бачили річку.

Однією з найцікавіших пригод табору була мандрівка до Мукачева, де скаути побували в Римо-Католицькій Катедрі Святого Мартина, Мукачевському Замку.

Один зі скаутів ОУС-учасників табору скаут-учасник Андрій Шпак поділився враженнями про Катедру і Мукачівський замок, йому найбільше запам’ятався дуже старовинний орган. А в замку запам’яталися катакомби і замкова каплиця.

Замок в Мукачеві містить багато таємниць а також розповідає про історію цього краю. Поєднуючи історію і побут українського, словацького, угорського, румунського та швабського народів. В Мукачевському замку також зберігаються експонати етнографічного, природничого, мистецького характеру. Скаути там обов’язково побували. Відвідали також виставку присвячену Шандру Петефі, мадярському борцю зо волю.

kv-2008-4Звичайно була важлива і релігійна складова. Ранок табору пробуджував веселий переспів дзвони римо-католицької церкви, що при реколекційному дзвоні. Він три рази у день звіщав молитву Ангел Господній. Скаути не забували про особисту зустріч з Богом і при нагоді навідувалися до Нього у цьому храмі, а ще в каплиці Дому, і в капличках розкиданих по навколишній території Дому. Були скаути і на Службі Божій.

Скаути вивчали і природознавство. Здобували вмілості природознавець і приятель природи, ходили до лісу, збирали гриби.

Було також Ватра, скаутська свічка, святкування Івана Купала.

kv-2008-5Всіх учасників табору вразила гостинність закарпатців, їх щирість, побожність. На думку всіх учасників табору Синяк справжня оаза, вкрита суцільним лісом та чистим повітрям.

“Карпатські Вогні” здружило скаутів. Кожен скаут отримав вогник цього табору. Вогник світла, тепла, дружби і добра.

Дещо про реколекційний дім в Синяку:

kv-2008-2Реколекційний Дім- база відпочинку і навчання для християнської (католицької) молоді в канікулярний час. Діє при місцевій римо-католицькій парафії Синяка і може приймати одночасно до близько 45 осіб. Щороку цілий рік сюди з”їзджається віруюча молодь з цілої Закарпатської дієцезії Римо-Католицької Церкви, а також католицькі скаути з цілої Україні де також проводять свої табори. Цього року Організація Українських Скаутів також прийняла пропозицію від Церкви і зорганізувати там власний Скаутський табір.

Дещо про Синяк:

Село Синяк- місцевість поміж Чинадієво та Мукачевом в Закарпатській області. Синяк- село, в якому більшість населення становлять шваби (німці) за віросповіданням- римо-католики. Синяк курортна зона. Синяк має гори, ліс, річку, водоспади а також неподалік канатну дорогу. Також Синяк має мінеральні джерела які можна споживати.

Дещо про табір “Карпатські Вогні”:

kv-2008-3Скаутський табір “Карпатські Вогні” є скаутським відпочинково -вишкільним табором Організації Українських Скаутів, які проводиться з 2002 року. Перший такий табір відбувся в селі Тухля Сколівського району Львівської області на берегах річки Опір і був наметовим. З 2003 по 2007 рік такий табір проходив щороку на території Скаутської оселі Святої Марії в Сколівському районі і проводили спільно з іншою Організацією. Нині його проводила Організація Українських Скаутів і нині це Синяк

На таборі програма відповідає скаутському методу: Спільне вставання, руханка, традиційна скаутська Лінійка і молитва, сніданок здобуття вмілостей, мандрівки, походи, заходи, ігри Потім обід, знову заходи, увечері вечеря, скаутська Ватра, Лінійка і молитва.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s