Літній скаутський табір «Карпатські Вогні 2009» відбувся

x_574f1684Знову вже вдруге у звичному місці відбувся літній скаутський табір Організації Українських Скаутів «Карпатські Вогні» 2009. Однак це вже девятий літній табір.

Табір відбувався з 8 по 14 червня 2009 року в Синяку, що на Закарпатті, на території Реколекційного дому Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні.

Цей табір був дещо незвичний.

Перш за все, табір зібрав скаутів ОУС з декількох куточків України: Львова, Коломиї, Миколаєва, Черкас та Києва.

Табір був поділений на скаутські патрулі серед яких: Орел, Тигр, Вовки, Соколи, Ромашки та інші.

Вже з першого дня патрулі почали змагатися між собою.

Звичайно перший день не був таким насиченим як всі решта однак…

Як завжди після довгого переїзду зі Львова до Мукачева і Синяка розташувалися в Реколекційному Домі, опісля розташування і вечері- Урочиста Лінійка-відкриття табору, на якому кожен скаут отримав відзначку табору. А потім скаути почали готувати презентацію свого патруля.

Презентації цього разу були досить незвичними у виконанні скаутів. Це були сценки з життя кожного патруля, його риси, характерні особливості скаутів даного патруля. Скаути ретельно готувалися до презентації, тому в хід пішли: фарби, кольоровий папір, фломастери. Тут кожен багато хто вперше використав свою фантазію та вміння. Наприклад патруль Орел показав цікаву сценку, яку розповідав про курча і орлів, Тигри наприклад показав сценку про хоробрих і спритних а також чудову розфарбовку, патруль Ромашка та патруль Соколи показали про Ромашку і її вагу в нашій природі. В даному завданні були задіяне і театральне мистецтво і танець, і музика і розфарбовка. Також кожен патруль виготовив плакат який презентує цей патруль.

Суперництво було дуже відчутно, кожен патруль хотів бути кращим і спритнішим, розумнішим і кмітливішим.

Так закінчився перший день.

Табір був присвячений Годині Землі, однак всі дні були присвячені якійсь темі. Були наприклад День Квітів, День Жахів, День Ввічливості, День Спорту та інше…

День Квітів

День Другий

Традиційно на початку дня- руханка, яку на таборі Карпатські Вогні проводять самі скаути а звичайно Лінійка-відкриття дня. Спів Гімну України і молитва, звіт патрулів.

Розпочався також тренінг з енергетичними вправами тощо…

Метою цього дня було

-ознайомити скаутів з цікавими і корисними фактами з життя рослин, які зустрічаються у природі;

-виховувати любов і турботливе ставлення до квітів;

-розширювати світогляд скаутів;

-розвивати творчі здібності.

Звичайно з другого дня табору скаути почали здобувати скаутські вмілості та звання лісу серед яких Одне Перо, Два пера, Піонер, Журналіст, Приятель Природи, Природознавець, Художник, Актор, Медик, Олімпієць а також Звання Лісу такі Денна Сова та Сплячий Ведмідь.

Цього дня також відбулися перші мандрівки в гори. Після обіду-Мандрівка в Санаторій Синяк та басейн, а також до звіринця і до річки.

Після вечері- Майстрування, завданням якого було за допомогою ватману і кольорового паперу створити мозаїку квітів. Таке завдання отримав кожен патруль індивідуально. Варто зазначити кожен патруль до цього завдання віднісся творчо і цікаво. Наприклад легенда патруля Орлів була те, що квіти-джерело життя і природи і їх варто берегти. На ватмані Орли зобразили кошик, у якого розривається дно від кількості квітів, квіти ж розсипаються по цілому світі. Вся аплікація повністю зроблена з кольорового паперу і вигляді мозаїки.

В патруля «Тигр» це була суцільна мозаїка, різнобарвних пелюсток, і складників. Дуже складна робота.

Патруль Соколи та Ромашка зробив чудову роботу в естетичному плані, тут більше домінував український квітковий орнамент. Доволі естетична робота.

Легендою патруля «Вовки» була те, що світ складається з клаптиків, і всі різні. Тут була досить проста графіка але тема була цікава. Тут пелюстки у кожної квітки різні. Наприклад тут квітки у яких наприклад одночасно пелюстки різного кольору, є квітка у якої є червоний, синій, жовтий, помаранчевий, рожевий пелюстки.

Вальс Квітів

Завданням наступного дня було присвячено Дню Квітів, а саме: Презентація до дня квітів, Вальс квітів, конкурс пісні про квіти а також конкурс пантоміми.

Також всі старалися справлятися з цим завданням. Наприклад до Вальсу квітів (протягом дня патрулі готували танок під певну музику за власним задумом) і пантоміми дуже всі ретельно готувалися. Деякі патруля наприклад розфарбовувалися в свою обрану квітку, а наприклад патруль Ромашка представляв власну.

Індіанське селище

Друга половина третього дня була присвячена Індіанському селищу, якого скаути зробили з підручних матеріалів: ватману, пластиліну, клею а також було використано природні матеріали: папороть, шишки, траву, хвою, гілки сухих дерев, кору сухих дерев…

Індіанське селище виконували спільно усі патрулі.

Посвячення прапора

Цього дня скаути також пережили ще одну подію, а саме посвячення Прапора Організації.

Нещодавно сталася прикра подія- зник наш прапор, якому було майже вісім років. Він пережив наші табори, виїзди, вишколи, Церемонії Скаутської Присяги, інші важливі події. Тому певний час ми використовували Український прапор для подій. Напередодні табору ми зробили новий прапор Організації, так як ми вперше його використовували на таборі тому й вирішили посвятити його саме в Синяку під час Святої Меси (українською мовою) в місцевому костелі Святого Хреста. Посвячення здійснив настоятель парафії отець Йозеф Трунк- душпастир німецькомовної римо-католицької спільноти Закарпаття. Тому це стало подією не тільки в житті табору але й цілої Організації Українських Скаутів ОУС.

Завершальним для дня табору була Таборова Ватра та Скаутська Присяга, яку склали декілька українських скаутів.

Звичайно не можливо обминути почуття скаутів які складали Присягу, та скаутів які вже її склали. Опісля Присяги відбулася Таборова Ватра, на якій були пісні, сценки, страшні та смішні історії. Почуття спільного вогнища гуртувало українських скаутів.

День Жахів

Наступним днем табору був День Жахів. Скаути, які є завжди мирними і приязними і доброзичливими раптом перетворюються на вампірів, бабів-ягів і вурдалаків та вовкулаків.

Звичайно після руханки, лінійки, сніданку, тренінгу розпочався День Жахів.

Все розпочалося з презентації дня. Яку підготував кожен патруль.

Дефіле (презентувати костюм, виготовлений власноруч).

«Дика посмішка» (показати зловісну, і в той же час милу посмішку)

«Рекламна пауза» (прорекламувати знаряддя – ступа, клики; засоби боротьби з нечистою силою – часник, хрест; місця проживання – болото, підземелля.)

Естафета «Перегони на мітлах»

Конкурс прислів´їв (Зі звичайного прислів´я утворити жахливе. Наприклад: Одна голова добре, а дві краще – Одна Баба Яга добре, а дві краще)

Конкурс страшних історій

Звичайно діти мусіли підготуватися до такого дня, крім сценок вони повинні були також придумати чудернацькі костюми та розфарбовку. Тут знову в хід пішли олівці, фломастери, фарби, тканина…

Дуже цікавою були і презентація і рекламна пауза, тут скаути виклались на повну. Були цікаві і акторська майстерність, коли скаути показували вовкулаків, вампірів і зомбі. Шкода тільки що молоде покоління практично забуло  про старих добрих лісовиків, баб-ягів, та зміїв гориничів. Це вже було давно, нині вампіри, вовкулаки, Гаррі-Потери, зомбі…А скаутки-дівчатка лісових чарівничок…

Увечері Таборова Свічка, де скаути спільно співали, бавилися, слухали цікаві історії.

Замок Паланок і День Ввічливості

Наступного дня День Ввічливості і мандрівка до Мукачівського Замку Паланок.

Мета. Вчити правилам етикету , познайомити з корисними рекомендаціями з питань спілкування з людьми, сприяти  формуванню доброти, чуйності, делікатності. Сприяти  через ігри проявленню у них позитивних якостей характеру, виховувати  морально – етичні норми життя.

Варто зазначити, що багато скаутів вперше в Закарпатті, і тому їм було цікаво в Мукачівському Замку.

День ввічливості також був дуже насичений. Були і акторська майстерність і презентація. Завданнями акторської майстерності були сценки про ввічливість, про кохання і про знаки уваги.

Цікавими сценками про життя табору потішили скаути на Таборовій Свічці.

Передостаннім днем був День Спорту.

Тут скаути змагалися на мітлах, які скаутські патрулі виготовили напередодні, планували також змагатися на полінах J але після обіду була непогода тому не вийшло з полінами. Натомість увечері була Драконова майстерня. А пізно увечері Таборова свічка, яка була переповнена піснями і спогадами про цей табір.

Наступного дня завершення табору- Лінійка-Закриття, посвідки, вмілості і ступені, звання Лісу…

Останні акорди табору в цей день випало Свято Божого Тіла (Пресвятої Євхаристії) кожен прагнув попрощатися з Синяком, пішовши до сусіднього з домом римо-католицького храму. У храмі все було в квітах, образ Божого Тіла був створений з квітів, що нагадував нашу мозаїку. А дорога навколо храму була встелена травою і квітами, немов килим…

Прощавай Синяк, до наступного року, прощавай табір Карпатські Вогні, щоб зустрітися знову !!!

Advertisements
By karpatskivohni

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s